17.12.2013

Wish i could somehow go back in time and maybe listen to my own advice.

 Wiele nastolatków i nastolatek w dzisiejszych czasach nie radzi sobie. Wiele, ma wrażenie, że nikt ich nie rozumie, ale nie powinni się nigdy urodzić. Dorośli tego nie rozumieją. Uważają, że gdy nastolatek ma dach nad głową, ma się w co ubrać i co jeść jest szczęśliwy. A te nastoletnie problemy wydają się tylko i wyłącznie błahostką, małym problemem. Lecz dla takiego młodego człowieka to ogromna przykrość i powód do kolejnych cięć. Ktoś nie radzi sobie z bólem psychicznym, dlatego, aby go złagodzić przekłada na ból fizyczny.

 I teraz pytanie... Czy to ma sens? Oczywiście, że nie. Chodź trudno to wytłumaczyć osobie, która już to robi to taka prawda. Przychodzi taki czas kiedy wszystko staje się lepsze. Poznajemy kogoś kto nam pomaga, bądź sami zaczynamy radzić sobie z danym problemem. Ale blizny zostają i choć złe wspomnienia się zamazują, brzydkie ślady na naszym ciele zawsze nam o tym przypomną. Nieważne czy jesteś zastraszany, czy masz kompleksy, albo trudną sytuację w domu, NIEWAŻNE. Okaleczanie siebie to nie wyjście. Powiedz to swoim rodzicom, pedagogom w szkole, komukolwiek dorosłemu, bądź nawet nie, po prostu komuś kto jest Ci wstanie pomóc.
Nawet nie zaczynaj tego robić. Nie myśl "spróbuje, może mi to pomoże" bo zaczyna się od jednej kreski na nadgarstku, której się boimy a potem przechodzi to tylko w nałóg i całe pokaleczone ciało. W końcu przestaniesz i wszystko wróci do normy. Ale jeden mały smutek i przypomnisz sobie, że jest na to sposób. Nałóg wróci i znów będziesz miał/a problem.

I pamiętaj, że cięcie się robi z nas tylko jeszcze bardziej smutniejszych. Bez tego łatwiej nam wyjść ze smutku i znów cieszyć się życiem. A tnąc się... pogrążamy się w niekończącej się rozpaczy.
Mam nadzieję, że Wam pomogłam i do serca weźmiecie sobie moje rady. 

Stay strong x.


pokaż innym, że dajesz sobie radę i nie przestawaj się uśmiechać, NIGDY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za wszystkie miłe komentarze dziękuję. Zostawcie link do swojego bloga a na pewno go odwiedzę. ♥